דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
מרכז תקשורת ופיתוח בין מכללתי במכון מופת

שירותי הוראה מרחוק


בתחום ההוראה מרחוק מציע מרכז התקשורת מעטפת של פתרונות אשר עברו אינטגרציה ותוכללו לכדי מערכת אחת רבת עוצמה. מרכז התקשורת מבצע אבחנה בין פתרונות סינכרוניים ואסינכרוניים כאשר מתקיימת אינטגרציה מלאה בין הסביבות השונות. החזון של מרכז התקשורת הוא למצב את פלטפורמת ההוראה מרחוק ככלי תשתית זמין ופשוט עבור המרצה, שיאפשר לבצע קפיצת מדרגה ביישום הפדגוגי של תהליך הלמידה.

הוראה סינכרונית


Elluminate – המהפכה הסינכרונית לרשות המכללות ללא תשלום

מערכת elluminate הינה הפלטפורמה המובילה בעולם להוראה סינכרונית. התלמיד משתתף בפעילות סינכרונית בה הוא יכול לשמוע את המרצה, לדבר עמו ולצפות במצגת שהמרצה מציג, מסמן, משרטט, ומשלב אפליקציה על גבי המחשב המקומי ועוד. שימוש שוטף במערכת יאפשר לוותר על חלק מפעילות ההוראה המתקיימת במכללה וכמו כן מהווה ארכיון של קורסים מוכנים מראש.

וידאו Online וארכיון הרצאות

מרכז התקשורת מפתח פלטפורמה לניהול וארכוב של הרצאות מוקלטות בוידאו וכן של חומרי למידה בפורמטים שונים. מערכת הארכוב תתממשק למערכת הלמידה המקוונת ותאפשר חיפוש, קטלוג וניהול של כל חומרי הלמידה מתוך סביבת המודל. המערכת תתמוך במכשירי טלפון ניידים ומאמצעי חומרה אחרים (טאבלטים וכו').
http://macamedia.macam.ac.il

הוראה אסינכרונית

כלי ההוראה האסינכרוניים שמציע מרכז התקשורת נבנו בטכנולוגיות העדכניות ביותר ומציעים איכויות ייחודיות ופשטות בניהול ובתפעול. הסל עצמו כולל מדרג של מוצרים הדורשים מן המרצה רמות מיומנות שונות. מכלול הכלים להוראה מרחוק מהווים סל מושלם לפעילות מתוקשבת מקומית ובין-מכללתית.

מופ"תנט

מערכת מופ"תנט היא פלטפורמה ייחודית אשר פותחה במכון מופ"ת ומשמשת כפלטפורמה לפיתוח קורסים מתוקשבים. היתרון של מערכת מופ"תנט הוא ההתאמה לצרכים הייחודיים של המכללות להכשרת עובדי הוראה, לדוגמה: מרצה יכול לתת הרשאה לסטודנט להקים קורס מתוקשב. למערכת מרכיב סינכרוני של צ'אט כולל ארכיון, מערכת פורומים מתקדמת ביותר כולל סטטיסטיקות אודות המשתמשים ועוד. אתר מופ"תנט: http://mofetnet.macam.ac.il

Moodle

פלטפורמת מודל ללמידה מרחוק מאפשרת למורים ולתלמידים לייצר קורסים מקוונים לשתף תכנים ולתקשר האחד עם השני. סביבת מודל מבוססת על קוד פתוח המאפשר לשתף פיתוחים (מודולים) המפותחים ע"י חברי קהילת הקוד הפתוח. יתרונות הפלטפורמה הם בגמישות הרבה ובריבוי המודולים המופצים ע"י חברי הקהילה. על מנת לקדם את הנושא הוקם פורום משתמשי מודל וניתן להירשם אליו באתר מרכז התקשורת.
מרכז התקשורת מציע שירותים נוספים למכללות המשתמשות ב-Moodle:
  1. סנכרון בין בסיס הנתונים של מערכת המנהל לבין פלטפורמת Moodle.
  2. התאמה גרפית של הפלטפורמה על פי בחירת המכללה.
  3. קישור ישיר למאגרי המידע של המכללה.
  4. מערכת להפצה ולשיתוף תכנים בסביבת ה-Moodle.
  5. יישום אירועים מקוונים באמצעות האלומינייט.
  6. הקמת מאגר וידאו המופעל מתוך ה-Moodle.


בלוגים

מערכת הבלוגים (יומני רשת) מהווה פריצת דרך ברשת האינטרנט (Web 2). ייחוד המערכת המוצעת ע"י המרכז טמון בהיותה משולבת בפלטפורמת הלמידה מרחוק. סטודנט יכול לשבץ רשומות אישיות בקורסים ובכך להקים בלוג וירטואלי לקורס. אתר הפורומים: http://blogs.macam.ac.il

הוראה כללי


גישה למאגרי מידע עבור משתמשים מהבית

מרכז התקשורת מאפשר לסטודנטים ולמרצים לגלוש מהבית ולהגיע למאגרי המידע עליהם מנויה המכללה ללא צורך להגיע לספרייה. השירות מאפשר גישה למאגרים בצורה עצמאית מכל מחשב ברשת האינטרנט, באופן מאובטח, תוך הזדהות באמצעות שם משתמש וסיסמה שהוקצתה מערכת המנהל. פתרון זה הוטמע במערכת המודל ומאפשר גישה ישירה מתוך הקורס המקוון למאגרי המידע שהמכללה מנויה עליהם.

ייעוץ להקמת שירותי ניהול תוכן דיגיטאלי

יעוץ בתהליכי הקמת מרכזי משאבים ממוחשבים, כולל: אפיון, סקירה טכנולוגית, בדיקת פלטפורמות טכנולוגיות ובחירת פלטפורמה מקצועית ואסטרטגית לניהול תוכן דיגיטאלי.
אתר פורטל מסע: http://portal.macam.ac.il

ויקיפדיה מכללתית

הקמת מערכת מבוססת ויקיפדיה לשימוש מיכללתי - באמצעות הפלטפורמה ניתן להקים מערך מושגים וערכים המאפשרים ניהול ועדכון ע"י הגולשים וכן מנוע חיפוש איכותי. המערכת מבוססת Mysql ומאפשרת למנף את הפעילות הפדגוגית של המכללה.
דף קודם שירותים דף הבא