על הערוץ

ערוץ המו"פ לטכנולוגיות ולחדשנות במכון מופ"ת נמצא בחזית הדיגיטלית והטכנולוגית בחינוך

הערוץ מתמקד בראייה הוליסטית ובהתאמה אישית לעולם התוכן החינוכי ולקהל היעד. הבנה וידע בעולם הדיגיטלי בחינוך, התעדכנות במגמות ובמתודולוגיות וחקירתן הביאה אותנו להיות מומחים בקידום ובהפצה של דיגיטל בחינוך בהיבטים של ידע חדש במערכת.

הערוץ מאמין כי יזמות וחדשנות בחינוך הן חלק מהעולם שאנו חיים, עובדים ומלמדים בו. אנו מאמינים כי הכרת כלים בעולם היזמות (חשיבה עיצובית, למשל), והתאמה שלהם לתחום החינוך תוך הנגשת הכלים והמתודולוגיות, היא בתחום האחריות שלנו כלפי לקוחותינו – הן בהיבט האקדמי, כמקור ידע, הן בהיבט המעשי בשטח.

הערוץ מתמחה בתשתית, ביישומים, בפדגוגיה ובהטמעה. דוגמה לכך היא עולם המוקים – MOOC Massive Open Online Course. מדובר בקורסים מקוונים, על פי רוב מבוססי וידאו, המשרתים מטרות אקדמיות, הכשרה מקצועית או עניין אישי של הלומד, ומאפשרים למידה עצמית מכל מקום ובכל זמן. הערוץ מלווה תהליכי Mooc מתחילתם ועד סופם, כולל זיהוי, הבנה, הפקה ויצירה. והוא עושה זאת על בסיס עם מומחיות למידה פדגוגית מאסיבית און ליין.

צוות הפיתוח של הערוץ מתמחה בטכנולוגיות למידה וקוד פתוח דוגמת מערכת המוודל (Moodle), שפותחה עם ערכים נוספים דוגמת דאשבורד (Dashboard) מעולם ה- Learning Analytics .

הגישה ההוליסטית שמאפיינת את הערוץ כוללת התמחות בידע ובכלים המשפיעים על מעורבות ופעילות של הסטודנטים והמרצים בתוך מערכות LMS (דוגמת H5P), ניתוח, זיהוי והבנה של צורכי השטח והתאמת המוצרים והשירותים הדיגיטליים-טכנולוגיים, פיתוח תכנים ודרכי הוראה בהכשרת המורים ובשלבי הפיתוח המקצועי, בשילוב מושכל של מדיות דיגיטליות ומרחבי למידה.

ערוץ המו"פ לטכנולוגיות ולחדשנות מפעיל פעילויות רבות ומגוונות בתחומי החדשנות והיזמות הפדגוגיים.
בין השירותים שאנו מספקים:

קהילות למידה בנושאים:

פעילויות מגוונות בצורת ימי עיון וכנסים, השתלמויות, הרצאות חווייתיות, סיורים וסדנאות בנושאים כגון:
יזמות וחדשנות בחינוך, עתידנות וחינוך, טכנולוגיות למידה, שילוב תקשוב בהוראה ולמידה, למידה ניידת, מציאות רבודה/מדומה בחינוך והכשרה, דור המסכים וההשפעה החברתית ולימודית של הטכנולוגיה, סלולר, רשתות חברתיות, מידע אמין ומחקרי, על עולם הטכנולוגיה,

מהפכות טכנולוגיות, טכנולוגיה משבשת, חכמת ההמונים, תרבות ארגונית בדור ה-y, מישחוק בתהליכי למידה וארגונים, סדנאות אפליקציות יישומיות.